
Original: $3,276.87
-70%$3,276.87
$983.06The Story
Product details
| Operating Voltage Max | 80V |
| DC Load Type | Fixed |
| Power Rating | 400W |
| Product Range | LD400 Series |
| Operating Voltage Min | 0V |
| Warranty | 3 Years |
| Operating Current Max | 80A |
Other details
| Brand | AIM-TTI INSTRUMENTS |
| Part Number | LD400P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Voltage Max | 80V |
| DC Load Type | Fixed |
| Power Rating | 400W |
| Product Range | LD400 Series |
| Operating Voltage Min | 0V |
| Warranty | 3 Years |
| Operating Current Max | 80A |
Other details
| Brand | AIM-TTI INSTRUMENTS |
| Part Number | LD400P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










