
Original: $2,100.95
-70%$2,100.95
$630.28The Story
Product details
| Supply Voltage Max | 240VAC |
| Plug Type | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Voltage Min | 1V |
| Power Rating | 960W |
| Output Voltage Max | 16V |
| Product Range | 1900B Series |
| Supply Voltage Min | 220VAC |
| Power Supply Output Type | Adjustable |
| Warranty | 2 Years |
| Output Current Max | 60A |
| Output Current Min | 0A |
Other details
| Brand | B&K PRECISION |
| Part Number | BK1900B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Supply Voltage Max | 240VAC |
| Plug Type | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Voltage Min | 1V |
| Power Rating | 960W |
| Output Voltage Max | 16V |
| Product Range | 1900B Series |
| Supply Voltage Min | 220VAC |
| Power Supply Output Type | Adjustable |
| Warranty | 2 Years |
| Output Current Max | 60A |
| Output Current Min | 0A |
Other details
| Brand | B&K PRECISION |
| Part Number | BK1900B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









