
Original: $68,963.96
-70%$68,963.96
$20,689.19The Story
Product details
| Product Range | - |
| Source Meter Function | Current/Resistance/Voltage Measure, Current/Voltage Source |
| Output Power | 2.2W |
| Source Voltage Range | ± 200mV to ± 200V |
| Source Current Range | ± 1pA to ± 100mA |
| Resistance Measurement Range | 2ohm to 20Tohm |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
Other details
| Brand | KEITHLEY |
| Part Number | 6430 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | - |
| Source Meter Function | Current/Resistance/Voltage Measure, Current/Voltage Source |
| Output Power | 2.2W |
| Source Voltage Range | ± 200mV to ± 200V |
| Source Current Range | ± 1pA to ± 100mA |
| Resistance Measurement Range | 2ohm to 20Tohm |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
Other details
| Brand | KEITHLEY |
| Part Number | 6430 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









