
The Story
Product details
| Power Supply Output Type | Programmable |
| No. of Outputs | 3 Output |
| Output Voltage Min | 0V |
| Output Voltage Max | 32V |
| Output Current Min | 0A |
| Output Current Max | 3A |
| Power Rating | 217W |
| Supply Voltage Min | 100VAC |
| Supply Voltage Max | 230VAC |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Product Range | GPP Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | GW INSTEK |
| Part Number | GPP-3323 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Description
Product details
| Power Supply Output Type | Programmable |
| No. of Outputs | 3 Output |
| Output Voltage Min | 0V |
| Output Voltage Max | 32V |
| Output Current Min | 0A |
| Output Current Max | 3A |
| Power Rating | 217W |
| Supply Voltage Min | 100VAC |
| Supply Voltage Max | 230VAC |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Product Range | GPP Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | GW INSTEK |
| Part Number | GPP-3323 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.









