
Original: $124.44
-70%$124.44
$37.33The Story
- -40 to 125�C Continuous use temperature range
Applications
Industrial
Product details
| Cable Diameter Max | 14mm |
| Grommet Colour | Black |
| Grommet Type | Cable Retention |
| Panel Thickness Max | 4mm |
| Mounting Hole Dia | 23mm |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | 10mm |
| Grommet Material | TPR (Thermoplastic Rubber) |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | RB1804 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- -40 to 125�C Continuous use temperature range
Applications
Industrial
Product details
| Cable Diameter Max | 14mm |
| Grommet Colour | Black |
| Grommet Type | Cable Retention |
| Panel Thickness Max | 4mm |
| Mounting Hole Dia | 23mm |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | 10mm |
| Grommet Material | TPR (Thermoplastic Rubber) |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | RB1804 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








