
Original: $739.30
-70%$739.30
$221.79The Story
- Operating temperature range -35�C to +70�C
- Supplied in packs of 100
Product details
| Cable Diameter Max | 4.8mm |
| Grommet Colour | Black |
| Grommet Type | Open |
| Panel Thickness Max | 1.2mm |
| Mounting Hole Dia | 6.4mm |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | - |
| Grommet Material | PVC (Polyvinylchloride) |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PV710 GROMMET PK 100 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Operating temperature range -35�C to +70�C
- Supplied in packs of 100
Product details
| Cable Diameter Max | 4.8mm |
| Grommet Colour | Black |
| Grommet Type | Open |
| Panel Thickness Max | 1.2mm |
| Mounting Hole Dia | 6.4mm |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | - |
| Grommet Material | PVC (Polyvinylchloride) |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PV710 GROMMET PK 100 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








