
Original: $38.91
-70%$38.91
$11.67The Story
Product details
| Grommet Type | Cable Retention |
| Cable Diameter Min | 19mm |
| Cable Diameter Max | 28mm |
| Grommet Material | EPDM Rubber (Ethylene Propylene Diene Monomer Rubber) |
| Mounting Hole Dia | 40.5mm |
| Panel Thickness Max | 4mm |
| Grommet Colour | Grey |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | 1458238 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Grommet Type | Cable Retention |
| Cable Diameter Min | 19mm |
| Cable Diameter Max | 28mm |
| Grommet Material | EPDM Rubber (Ethylene Propylene Diene Monomer Rubber) |
| Mounting Hole Dia | 40.5mm |
| Panel Thickness Max | 4mm |
| Grommet Colour | Grey |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | 1458238 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








