
Original: $2.87
-70%$2.87
$0.86The Story
Product details
| Product Range | PIC16 Family PIC16F15xx Series Microcontrollers |
| CPU Speed | 32MHz |
| Program Memory Size | 14KB |
| RAM Memory Size | 1KB |
| No. of Pins | 20Pins |
| MCU Case Style | DIP |
| No. of I/O's | 18I/O's |
| Embedded Interface Type | I2C, SPI, EUSART |
| Supply Voltage Min | 2.3V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MCU Family | PIC16 |
| MCU Series | PIC16F15xx |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | PIC16F15345-I/P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | PIC16 Family PIC16F15xx Series Microcontrollers |
| CPU Speed | 32MHz |
| Program Memory Size | 14KB |
| RAM Memory Size | 1KB |
| No. of Pins | 20Pins |
| MCU Case Style | DIP |
| No. of I/O's | 18I/O's |
| Embedded Interface Type | I2C, SPI, EUSART |
| Supply Voltage Min | 2.3V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MCU Family | PIC16 |
| MCU Series | PIC16F15xx |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | PIC16F15345-I/P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








