đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$30.30
Original: $101.00
-70%Knipex 77 42 130 Cutter Precision mm Diagonal 1.6 57 °â€”
$101.00
$30.30The Story
This is a Cutter, Precision, 130 mm, Diagonal, 1.6 mm, 57 ° product from KNIPEX with the model number 77 42 130
Product details
| Cutter Type | Precision |
| Overall Length | 130mm |
| Cut Type | Diagonal |
| Cutting Capacity Max | 1.6mm |
| Cutting Edge Hardness | 57° |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KNIPEX |
| Part Number | 77 42 130 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Cutter, Precision, 130 mm, Diagonal, 1.6 mm, 57 ° product from KNIPEX with the model number 77 42 130
Product details
| Cutter Type | Precision |
| Overall Length | 130mm |
| Cut Type | Diagonal |
| Cutting Capacity Max | 1.6mm |
| Cutting Edge Hardness | 57° |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KNIPEX |
| Part Number | 77 42 130 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















