
Original: $108.18
-70%$108.18
$32.45The Story
Product details
| Cutter Type | Electronic |
| Overall Length | 115mm |
| Cut Type | End |
| Cutting Capacity Max | 0.8mm |
| Cutting Edge Hardness | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KNIPEX |
| Part Number | 64 22 115 ESD |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Cutter Type | Electronic |
| Overall Length | 115mm |
| Cut Type | End |
| Cutting Capacity Max | 0.8mm |
| Cutting Edge Hardness | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KNIPEX |
| Part Number | 64 22 115 ESD |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













