
Original: $156.83
-70%$156.83
$47.05The Story
- 1mm Cutting capacity
Applications
Maintenance & Repair
Product details
| Cutting Edge Hardness | - |
| Overall Length | 110mm |
| Product Range | - |
| Cutting Capacity Max | 1mm |
| Cut Type | Diagonal |
| Cutter Type | - |
Other details
| Brand | FACOM |
| Part Number | 405.10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 1mm Cutting capacity
Applications
Maintenance & Repair
Product details
| Cutting Edge Hardness | - |
| Overall Length | 110mm |
| Product Range | - |
| Cutting Capacity Max | 1mm |
| Cut Type | Diagonal |
| Cutter Type | - |
Other details
| Brand | FACOM |
| Part Number | 405.10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.














