![WURTH ELEKTRONIK 74476420 Surface Mount High Frequency Inductor, WE-GF Series, 100 �H, 40 mA, 1210 [3225 Metric], Wirewound](https://img.tanotishq.shop/images/product/wurth-elektronik-74476420-surface-mount-high-frequency-inductor-we-gf-series-100-iuml-iquest-frac12-h-40-ma-1210-3225-metric-wirewound-1.jpg)
Original: $0.78
-71%$0.78
$0.23The Story
Product details
| Inductance Tolerance | � 10% |
| High Frequency Inductor Case | 1210 [3225 Metric] |
| DC Current Rating | 40mA |
| Inductance | 100�H |
| Inductor Construction | Wirewound |
| Self Resonant Frequency Min | 10MHz |
| Product Range | WE-GF Series |
| DC Resistance Max | 11ohm |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 74476420 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Inductance Tolerance | � 10% |
| High Frequency Inductor Case | 1210 [3225 Metric] |
| DC Current Rating | 40mA |
| Inductance | 100�H |
| Inductor Construction | Wirewound |
| Self Resonant Frequency Min | 10MHz |
| Product Range | WE-GF Series |
| DC Resistance Max | 11ohm |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 74476420 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





