đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$0.82
Original: $2.72
-70%WURTH ELEKTRONIK 74270118 Ferrite Core, Cylindrical, 170 ohm, 6 mm Length, 12.7 mm ID, 21.2 mm OD—
$2.72
$0.82The Story
This is a Ferrite Core, Cylindrical, 170 ohm, 6 mm Length, 12.7 mm ID, 21.2 mm OD product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 74270118
Product details
| Frequency Min | - |
| Inner Diameter | 12.7mm |
| Length | 6mm |
| Outer Diameter | 21.2mm |
| Impedance @ 100MHz | 170ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 74270118 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Ferrite Core, Cylindrical, 170 ohm, 6 mm Length, 12.7 mm ID, 21.2 mm OD product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 74270118
Product details
| Frequency Min | - |
| Inner Diameter | 12.7mm |
| Length | 6mm |
| Outer Diameter | 21.2mm |
| Impedance @ 100MHz | 170ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 74270118 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








