đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.49
Original: $4.95
-70%Wurth Elektronik 36903255S Cover EMI Shielding Square Tin Plated Steel 25 mm x 3.2—
$4.95
$1.49The Story
This is a Cover, EMI Shielding, Square, Tin Plated Steel, 25 mm x 25 mm x 3.2 mm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 36903255S
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | WE-SHC Series |
| Gasket Material | Tin Plated Steel |
| Length | 25mm |
| Width | 25mm |
| Depth | 3.2mm |
| Attenuation | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 36903255S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Cover, EMI Shielding, Square, Tin Plated Steel, 25 mm x 25 mm x 3.2 mm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 36903255S
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | WE-SHC Series |
| Gasket Material | Tin Plated Steel |
| Length | 25mm |
| Width | 25mm |
| Depth | 3.2mm |
| Attenuation | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 36903255S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








