
Original: $2.36
-70%$2.36
$0.71The Story
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | WE-SHC Series |
| Gasket Material | - |
| Length | 30.46mm |
| Width | 30.46mm |
| Depth | 2mm |
| Attenuation | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 36003300S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | WE-SHC Series |
| Gasket Material | - |
| Length | 30.46mm |
| Width | 30.46mm |
| Depth | 2mm |
| Attenuation | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 36003300S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








