đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$5.35
Original: $17.82
-70%WURTH ELEKTRONIK 3020503 Gasket, EMI Shielding, Square, Fabric over Foam, 1 m x 5 mm x 3 mm, 80 dB—
$17.82
$5.35The Story
This is a Gasket, EMI Shielding, Square, Fabric over Foam, 1 m x 5 mm x 3 mm, 80 dB product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 3020503
Product details
| Length | 1m |
| Attenuation | 80dB |
| Product Range | WE-LT Series |
| Depth | 3mm |
| Width | 5mm |
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Gasket Material | Fabric over Foam |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3020503 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Gasket, EMI Shielding, Square, Fabric over Foam, 1 m x 5 mm x 3 mm, 80 dB product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 3020503
Product details
| Length | 1m |
| Attenuation | 80dB |
| Product Range | WE-LT Series |
| Depth | 3mm |
| Width | 5mm |
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Gasket Material | Fabric over Foam |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3020503 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








