
Original: $24.38
-70%$24.38
$7.31The Story
Product details
| Product Range | RockStar Series |
| Cable Exit Angle | 90° |
| Connector Body Material | Aluminium Body |
| For Use With | HDC 10A Inserts & Bases |
| Locking Type | 1 Lever |
| Rectangular Shell Size | 10A |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1663810000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | RockStar Series |
| Cable Exit Angle | 90° |
| Connector Body Material | Aluminium Body |
| For Use With | HDC 10A Inserts & Bases |
| Locking Type | 1 Lever |
| Rectangular Shell Size | 10A |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1663810000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





