Original: $44.46
-70%$44.46
$13.34The Story
Product details
| Rectangular Shell Size | 16A |
| Locking Type | 1 Lever |
| Product Range | Han A Series |
| For Use With | Han 16A Inserts & Bases |
| Cable Exit Angle | 180� |
| Connector Body Material | Aluminium Body |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 19 20 016 0446 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Rectangular Shell Size | 16A |
| Locking Type | 1 Lever |
| Product Range | Han A Series |
| For Use With | Han 16A Inserts & Bases |
| Cable Exit Angle | 180� |
| Connector Body Material | Aluminium Body |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 19 20 016 0446 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






