🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$15.47
Original: $51.57
-70%HARTING 09 20 010 0441 Heavy Duty Connector Hood, PG21 Top Entry, 2 Pegs, High Profile, Han A Series, 180�, Aluminium Body—
$51.57
$15.47The Story
This is a Heavy Duty Connector Hood, PG21 Top Entry, 2 Pegs, High Profile, Han A Series, 180�, Aluminium Body product from HARTING with the model number 09 20 010 0441
Product details
| Rectangular Shell Size | 10A |
| Locking Type | 1 Lever |
| Product Range | Han A Series |
| For Use With | Han 10A Inserts & Bases |
| Cable Exit Angle | 180� |
| Connector Body Material | Aluminium Body |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09 20 010 0441 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Heavy Duty Connector Hood, PG21 Top Entry, 2 Pegs, High Profile, Han A Series, 180�, Aluminium Body product from HARTING with the model number 09 20 010 0441
Product details
| Rectangular Shell Size | 10A |
| Locking Type | 1 Lever |
| Product Range | Han A Series |
| For Use With | Han 10A Inserts & Bases |
| Cable Exit Angle | 180� |
| Connector Body Material | Aluminium Body |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09 20 010 0441 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





