
Original: $35.54
-70%$35.54
$10.66The Story
Product details
| Panel Type | Front Panel |
| Rack U Height | 1U |
| Panel Material | Aluminium |
| Body Colour | Unfinished |
| For Use With | 19" Rack Cases |
| External Height - Metric | 44.45mm |
| External Width - Metric | 482.6mm |
| External Height - Imperial | 1.75" |
| External Width - Imperial | 19" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | VERO |
| Part Number | 16-269313 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Panel Type | Front Panel |
| Rack U Height | 1U |
| Panel Material | Aluminium |
| Body Colour | Unfinished |
| For Use With | 19" Rack Cases |
| External Height - Metric | 44.45mm |
| External Width - Metric | 482.6mm |
| External Height - Imperial | 1.75" |
| External Width - Imperial | 19" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | VERO |
| Part Number | 16-269313 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









