đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$31.49
Original: $104.96
-70%HAMMOND RASU190115BK1 Rack Shelf, 19 Inch, Unvented, Steel, Black, 1U, 482.6 mm, 381 mm, Standard 19" Rack Cabinets, 19 "—
$104.96
$31.49The Story
This is a Rack Shelf, 19 Inch, Unvented, Steel, Black, 1U, 482.6 mm, 381 mm, Standard 19" Rack Cabinets, 19 " product from HAMMOND with the model number RASU190115BK1
Product details
| Rack U Height | 1U |
| External Width - Metric | 482.6mm |
| External Depth - Metric | 381mm |
| For Use With | Standard 19" Rack Cabinets |
| External Width - Imperial | 19" |
| External Depth - Imperial | 15" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | RASU190115BK1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Rack Shelf, 19 Inch, Unvented, Steel, Black, 1U, 482.6 mm, 381 mm, Standard 19" Rack Cabinets, 19 " product from HAMMOND with the model number RASU190115BK1
Product details
| Rack U Height | 1U |
| External Width - Metric | 482.6mm |
| External Depth - Metric | 381mm |
| For Use With | Standard 19" Rack Cabinets |
| External Width - Imperial | 19" |
| External Depth - Imperial | 15" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | RASU190115BK1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








