
Original: $1.60
-70%$1.60
$0.48The Story
Product details
| LED Colour | White |
| LED Mounting | Through Hole |
| Bulb Size | T-1 (3mm) |
| Forward Current If | 20mA |
| Forward Voltage | 3.5V |
| Luminous Intensity | 2.5cd |
| Viewing Angle | 60° |
| Lens Shape | Round |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) |
| Part Number | VAOL-3LWY4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| LED Colour | White |
| LED Mounting | Through Hole |
| Bulb Size | T-1 (3mm) |
| Forward Current If | 20mA |
| Forward Voltage | 3.5V |
| Luminous Intensity | 2.5cd |
| Viewing Angle | 60° |
| Lens Shape | Round |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) |
| Part Number | VAOL-3LWY4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










