đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$5.47
Original: $18.23
-70%TUSONIX 4400-093LF Power Line Filter, Chassis, 0.01 �F, 50 V, 10 A, Feed Through, Wire Leaded—
$18.23
$5.47The Story
The 4400-093LF is a 10A sub-miniature ceramic lead-through Capacitor for low pass filtering applications.
- -55 to 125�C Operating temperature range
Applications
Industrial
Product details
| Leakage Current Max | - |
| Capacitance | 10000pF |
| Filter Type | Feed Through |
| Filter Terminals | Wire Leaded |
| Inductance Min | - |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | - |
| Voltage Rating | 50V |
Other details
| Brand | TUSONIX |
| Part Number | 4400-093LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The 4400-093LF is a 10A sub-miniature ceramic lead-through Capacitor for low pass filtering applications.
- -55 to 125�C Operating temperature range
Applications
Industrial
Product details
| Leakage Current Max | - |
| Capacitance | 10000pF |
| Filter Type | Feed Through |
| Filter Terminals | Wire Leaded |
| Inductance Min | - |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | - |
| Voltage Rating | 50V |
Other details
| Brand | TUSONIX |
| Part Number | 4400-093LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








