
Original: $17.90
-70%$17.90
$5.37The Story
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Digital IC Case | NSOIC |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | - |
| Total Delay Time | 500ns |
| Supply Voltage Min | 4.75V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.25V |
| Delay Time per Tap | 100ns |
| No. of Taps | 5 |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS1100Z-500+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Digital IC Case | NSOIC |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | - |
| Total Delay Time | 500ns |
| Supply Voltage Min | 4.75V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.25V |
| Delay Time per Tap | 100ns |
| No. of Taps | 5 |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS1100Z-500+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







