
Original: $33.79
-70%$33.79
$10.14The Story
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 10AWG |
| Rated Current | 30A |
| No. of Positions | 6Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 14.3mm |
| Wire Size AWG Min | 14AWG |
| Rated Voltage | 600V |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 672-GP-6 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 10AWG |
| Rated Current | 30A |
| No. of Positions | 6Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 14.3mm |
| Wire Size AWG Min | 14AWG |
| Rated Voltage | 600V |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 672-GP-6 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







