Original: $10.22
-70%$10.22
$3.07The Story
- Push-in Cage Clamp� connection technology
Applications
Industrial
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Rated Current | 32A |
| No. of Positions | 5Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | - |
| Wire Size AWG Min | 20AWG |
| Rated Voltage | 500V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 862-505 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Push-in Cage Clamp� connection technology
Applications
Industrial
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Rated Current | 32A |
| No. of Positions | 5Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | - |
| Wire Size AWG Min | 20AWG |
| Rated Voltage | 500V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 862-505 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








