Original: $12.09
-70%$12.09
$3.63The Story
- Germin KrG Insulation
- UL94-5VA Flammability rating
Applications
Industrial
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Rated Current | 24A |
| No. of Positions | 12Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | - |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Rated Voltage | 400V |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 0243520000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Germin KrG Insulation
- UL94-5VA Flammability rating
Applications
Industrial
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Rated Current | 24A |
| No. of Positions | 12Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | - |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Rated Voltage | 400V |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 0243520000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








