đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$10.91
Original: $36.36
-70%MARATHON SPECIAL PRODUCTS 0987-RZ-TC-06 TERMINAL BLOCK, BARRIER, 6 POSITION, 24-8AWG—
$36.36
$10.91The Story
This is a TERMINAL BLOCK, BARRIER, 6 POSITION, 24-8AWG product from MARATHON SPECIAL PRODUCTS with the model number 0987-RZ-TC-06
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 8AWG |
| Rated Current | 50A |
| No. of Positions | 6Ways |
| Product Range | 987 Series |
| Pitch Spacing | 12.1mm |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Rated Voltage | 600V |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 0987-RZ-TC-06 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TERMINAL BLOCK, BARRIER, 6 POSITION, 24-8AWG product from MARATHON SPECIAL PRODUCTS with the model number 0987-RZ-TC-06
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| Wire Size AWG Max | 8AWG |
| Rated Current | 50A |
| No. of Positions | 6Ways |
| Product Range | 987 Series |
| Pitch Spacing | 12.1mm |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Rated Voltage | 600V |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 0987-RZ-TC-06 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







