
Original: $2.14
-70%$2.14
$0.64The Story
Product details
| Flash Memory Type | Serial NOR |
| Memory Size | 32Mbit |
| Flash Memory Configuration | 4M x 8bit |
| IC Interface Type | SPI |
| Memory Case Style | WSON |
| No. of Pins | 8Pins |
| Clock Frequency | 133MHz |
| Access Time | - |
| Supply Voltage Min | 2.65V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | 3V Serial NOR Flash Memories |
Other details
| Brand | MACRONIX |
| Part Number | MX25L3233FZNI-08G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Flash Memory Type | Serial NOR |
| Memory Size | 32Mbit |
| Flash Memory Configuration | 4M x 8bit |
| IC Interface Type | SPI |
| Memory Case Style | WSON |
| No. of Pins | 8Pins |
| Clock Frequency | 133MHz |
| Access Time | - |
| Supply Voltage Min | 2.65V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | 3V Serial NOR Flash Memories |
Other details
| Brand | MACRONIX |
| Part Number | MX25L3233FZNI-08G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












