
Original: $1.95
-70%$1.95
$0.58The Story
Product details
| Flash Memory Type | Serial NOR |
| Memory Size | 32Mbit |
| Flash Memory Configuration | 4M x 8bit |
| IC Interface Type | SPI |
| Memory Case Style | SOP |
| No. of Pins | 8Pins |
| Clock Frequency | 133MHz |
| Access Time | - |
| Supply Voltage Min | 2.65V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | 3V Serial NOR Flash Memories |
Other details
| Brand | MACRONIX |
| Part Number | MX25L3233FM2I-08G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Flash Memory Type | Serial NOR |
| Memory Size | 32Mbit |
| Flash Memory Configuration | 4M x 8bit |
| IC Interface Type | SPI |
| Memory Case Style | SOP |
| No. of Pins | 8Pins |
| Clock Frequency | 133MHz |
| Access Time | - |
| Supply Voltage Min | 2.65V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | 3V Serial NOR Flash Memories |
Other details
| Brand | MACRONIX |
| Part Number | MX25L3233FM2I-08G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













