đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$6.52
Original: $21.74
-70%LEM LKSR 25-NP Lksr Current Sensor Voltage -85A TO 85A New—
$21.74
$6.52The Story
This is a LKSR 25-NP CURRENT SENSOR , VOLTAGE, -85A TO 85A New product from LEM with the model number LKSR 25-NP
Product details
| Sensor Output | Voltage |
| Supply Voltage DC Min | 4.75V |
| Supply Voltage DC Max | 5.25V |
| Current Measuring Range DC | -85A to 85A |
| Current Measuring Range AC | -85A to 85A |
| Response Time | 0.4µs |
| Accuracy % | 0.45% |
| Product Range | LKSR Series |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | LKSR 25-NP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a LKSR 25-NP CURRENT SENSOR , VOLTAGE, -85A TO 85A New product from LEM with the model number LKSR 25-NP
Product details
| Sensor Output | Voltage |
| Supply Voltage DC Min | 4.75V |
| Supply Voltage DC Max | 5.25V |
| Current Measuring Range DC | -85A to 85A |
| Current Measuring Range AC | -85A to 85A |
| Response Time | 0.4µs |
| Accuracy % | 0.45% |
| Product Range | LKSR Series |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | LKSR 25-NP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







