
Original: $385.08
-70%$385.08
$115.52The Story
Product details
| Sensor Output | Current |
| Response Time | 150ms |
| Current Measuring Range AC | 0A to 500A |
| Supply Voltage DC Max | 50V |
| Product Range | DHR-C420 Series |
| Supply Voltage DC Min | 20V |
| Accuracy % | 1% |
| Current Measuring Range DC | 0A to 500A |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | DHR 500 C420 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Sensor Output | Current |
| Response Time | 150ms |
| Current Measuring Range AC | 0A to 500A |
| Supply Voltage DC Max | 50V |
| Product Range | DHR-C420 Series |
| Supply Voltage DC Min | 20V |
| Accuracy % | 1% |
| Current Measuring Range DC | 0A to 500A |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | DHR 500 C420 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







