đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$8.36
Original: $27.86
-70%LAIRD TECHNOLOGIES 4048AC51K03937-FA Gasket, EMI Shielding, Square, Fabric over Foam, 1 m x 6 mm x 6 mm, 113 dB—
$27.86
$8.36The Story
This is a Gasket, EMI Shielding, Square, Fabric over Foam, 1 m x 6 mm x 6 mm, 113 dB product from LAIRD TECHNOLOGIES with the model number 4048AC51K03937-FA
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | 51K Series |
| Gasket Material | Fabric over Foam |
| Length | 1m |
| Width | 6mm |
| Depth | 6mm |
| Attenuation | 113dB |
Other details
| Brand | LAIRD TECHNOLOGIES |
| Part Number | 4048AC51K03937-FA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Gasket, EMI Shielding, Square, Fabric over Foam, 1 m x 6 mm x 6 mm, 113 dB product from LAIRD TECHNOLOGIES with the model number 4048AC51K03937-FA
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | 51K Series |
| Gasket Material | Fabric over Foam |
| Length | 1m |
| Width | 6mm |
| Depth | 6mm |
| Attenuation | 113dB |
Other details
| Brand | LAIRD TECHNOLOGIES |
| Part Number | 4048AC51K03937-FA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







