
Original: $35.85
-70%$35.85
$10.76The Story
Product details
| External Depth - Imperial | 5.24" |
| Body Colour | Grey |
| External Width - Metric | 76mm |
| Enclosure Type | Instrument |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 51mm |
| External Height - Imperial | 2.01" |
| External Width - Imperial | 2.99" |
| Product Range | 512 Series |
| IP Rating | - |
| External Depth - Metric | 133mm |
| Enclosure Material | Steel |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 512-0900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| External Depth - Imperial | 5.24" |
| Body Colour | Grey |
| External Width - Metric | 76mm |
| Enclosure Type | Instrument |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 51mm |
| External Height - Imperial | 2.01" |
| External Width - Imperial | 2.99" |
| Product Range | 512 Series |
| IP Rating | - |
| External Depth - Metric | 133mm |
| Enclosure Material | Steel |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 512-0900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












