
Original: $63.48
-70%$63.48
$19.04The Story
Product details
| Enclosure Type | Instrument |
| Enclosure Material | Aluminium |
| IP Rating | - |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 51.5mm |
| External Width - Metric | 165mm |
| External Depth - Metric | 220mm |
| Body Colour | Black |
| External Height - Imperial | 2.03" |
| External Width - Imperial | 6.5" |
| External Depth - Imperial | 8.66" |
| Product Range | 1455 Series |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 1455T2202BK |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Enclosure Type | Instrument |
| Enclosure Material | Aluminium |
| IP Rating | - |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 51.5mm |
| External Width - Metric | 165mm |
| External Depth - Metric | 220mm |
| Body Colour | Black |
| External Height - Imperial | 2.03" |
| External Width - Imperial | 6.5" |
| External Depth - Imperial | 8.66" |
| Product Range | 1455 Series |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 1455T2202BK |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












