Original: $2.67
-70%$2.67
$0.80The Story
- Supports broadband frequencies (25 to 300MHz)
- 650 Hardness
Applications
Industrial, Communications & Networking
Product details
| Frequency Min | 25MHz |
| Inner Diameter | 15.5mm |
| Length | 12.7mm |
| Outer Diameter | 25.4mm |
| Impedance @ 100MHz | 90ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 300MHz |
Other details
| Brand | FAIR-RITE |
| Part Number | 2643806402 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Supports broadband frequencies (25 to 300MHz)
- 650 Hardness
Applications
Industrial, Communications & Networking
Product details
| Frequency Min | 25MHz |
| Inner Diameter | 15.5mm |
| Length | 12.7mm |
| Outer Diameter | 25.4mm |
| Impedance @ 100MHz | 90ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 300MHz |
Other details
| Brand | FAIR-RITE |
| Part Number | 2643806402 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








