đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.24
Original: $0.81
-70%EUROQUARTZ 14.7456MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF Crystal, 14.7456 MHz, Through Hole, 10.77mm x 4.34mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, HC49 Series—
$0.81
$0.24The Story
This is a Crystal, 14.7456 MHz, Through Hole, 10.77mm x 4.34mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, HC49 Series product from EUROQUARTZ with the model number 14.7456MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF
Product details
| Frequency Nom | 14.7456MHz |
| Crystal Case | Through Hole, 10.77mm x 4.34mm |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| Frequency Tolerance + / - | 30ppm |
| Product Range | HC49 Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | EUROQUARTZ |
| Part Number | 14.7456MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Crystal, 14.7456 MHz, Through Hole, 10.77mm x 4.34mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, HC49 Series product from EUROQUARTZ with the model number 14.7456MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF
Product details
| Frequency Nom | 14.7456MHz |
| Crystal Case | Through Hole, 10.77mm x 4.34mm |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| Frequency Tolerance + / - | 30ppm |
| Product Range | HC49 Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | EUROQUARTZ |
| Part Number | 14.7456MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









