đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.24
Original: $0.80
-70%EUROQUARTZ 11.0592MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF Crystal, 11.0592 MHz, SMD, 12.4mm x 4.5mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, 49USMX Series—
$0.80
$0.24The Story
This is a Crystal, 11.0592 MHz, SMD, 12.4mm x 4.5mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, 49USMX Series product from EUROQUARTZ with the model number 11.0592MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF
Product details
| Frequency Nom | 11.0592MHz |
| Crystal Case | SMD, 12.4mm x 4.5mm |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| Frequency Tolerance + / - | 30ppm |
| Product Range | 49USMX Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | EUROQUARTZ |
| Part Number | 11.0592MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Crystal, 11.0592 MHz, SMD, 12.4mm x 4.5mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, 49USMX Series product from EUROQUARTZ with the model number 11.0592MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF
Product details
| Frequency Nom | 11.0592MHz |
| Crystal Case | SMD, 12.4mm x 4.5mm |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| Frequency Tolerance + / - | 30ppm |
| Product Range | 49USMX Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | EUROQUARTZ |
| Part Number | 11.0592MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








