
Original: $193.65
-70%$193.65
$58.09The Story
- Self-laminating vinyl
- Excellent abrasion and smudge resistance
- Excellent water and oil resistance
Applications
Computers & Computer Peripherals, Communications & Networking
Product details
| Tape Width | 25.4mm |
| Label Tape Type | Self-Laminating |
| Tape Material | Vinyl |
| Product Range | - |
| For Use With | Brady BMP21, BMP21-PLUS, BMP21-LAB Label Printers |
| Label Tape Colour | Black on White |
| Tape Length | 4.27m |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | M21-1000-427 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Self-laminating vinyl
- Excellent abrasion and smudge resistance
- Excellent water and oil resistance
Applications
Computers & Computer Peripherals, Communications & Networking
Product details
| Tape Width | 25.4mm |
| Label Tape Type | Self-Laminating |
| Tape Material | Vinyl |
| Product Range | - |
| For Use With | Brady BMP21, BMP21-PLUS, BMP21-LAB Label Printers |
| Label Tape Colour | Black on White |
| Tape Length | 4.27m |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | M21-1000-427 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




