Original: $1,153.82
-70%$1,153.82
$346.15The Story
Product details
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Approval Specification | MIL-W-76C |
| External Diameter | 1.626mm |
| Conductor Material | Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 30AWG |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Red |
| Reel Length (Metric) | 304.8m |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
| Voltage Rating | 1kV |
| Jacket Material | PVC |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8524 0021000 |
| Quantity | Reel of 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Approval Specification | MIL-W-76C |
| External Diameter | 1.626mm |
| Conductor Material | Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 30AWG |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Red |
| Reel Length (Metric) | 304.8m |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
| Voltage Rating | 1kV |
| Jacket Material | PVC |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8524 0021000 |
| Quantity | Reel of 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







