đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$7.64
Original: $25.48
-70%AMPHENOL PCD M85049/38-19W CIRCULAR STRAIN RELIEF, SIZE 19 ALUMINIUM—
$25.48
$7.64The Story
This is a CIRCULAR STRAIN RELIEF, SIZE 19 ALUMINIUM product from AMPHENOL PCD with the model number M85049/38-19W
Product details
| Product Range | MIL-DTL-38999 Series III & IV |
| For Use With | Circular Connectors, Olive Drab Cadmium |
| Connector Shell Size | 19 |
| Strain Relief Material | Aluminium |
| Cable Diameter Max | 16.1mm |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/38-19W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a CIRCULAR STRAIN RELIEF, SIZE 19 ALUMINIUM product from AMPHENOL PCD with the model number M85049/38-19W
Product details
| Product Range | MIL-DTL-38999 Series III & IV |
| For Use With | Circular Connectors, Olive Drab Cadmium |
| Connector Shell Size | 19 |
| Strain Relief Material | Aluminium |
| Cable Diameter Max | 16.1mm |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/38-19W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









