
Original: $33.82
-70%$33.82
$10.15The Story
Product details
| Connector Shell Size | 9 |
| Cable Diameter Max | 5.94mm |
| Strain Relief Material | Aluminium |
| Product Range | MIL-DTL-38999 Series III & IV |
| For Use With | Circular Connectors, Olive Drab Cadmium |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/39-9W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Connector Shell Size | 9 |
| Cable Diameter Max | 5.94mm |
| Strain Relief Material | Aluminium |
| Product Range | MIL-DTL-38999 Series III & IV |
| For Use With | Circular Connectors, Olive Drab Cadmium |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/39-9W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








