
Original: $8.19
-70%$8.19
$2.46The Story
Product details
| Product Range | M Series |
| Sensor Connector Size | M12 |
| Gender | Plug |
| No. of Contacts | 5Contacts |
| Sensor Contact Type | PCB Pin |
| Sensor Connector Mounting | Straight Panel Mount |
| IP / NEMA Rating | IP65, IP68 |
| Connector Coding | B Coded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 4A |
| Voltage Rating | 60V |
Other details
| Brand | AMPHENOL LTW |
| Part Number | MSBS-05PMMT-EE8001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | M Series |
| Sensor Connector Size | M12 |
| Gender | Plug |
| No. of Contacts | 5Contacts |
| Sensor Contact Type | PCB Pin |
| Sensor Connector Mounting | Straight Panel Mount |
| IP / NEMA Rating | IP65, IP68 |
| Connector Coding | B Coded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 4A |
| Voltage Rating | 60V |
Other details
| Brand | AMPHENOL LTW |
| Part Number | MSBS-05PMMT-EE8001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











