
WURTH ELEKTRONIK 860080775013 Electrolytic Capacitor, 100 �F, 63 V, WCAP-ATLI Series, � 20%, Radial Leaded, 10 mm
WURTH ELEKTRONIK 860080775013 Electrolytic Capacitor, 100 �F, 63 V, WCAP-ATLI Series, � 20%, Radial Leaded, 10 mm
The Story
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | WCAP-ATLI Series |
| Diameter | 10mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 100�F |
| Lead Spacing | 5mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 12.5mm |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860080775013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | WCAP-ATLI Series |
| Diameter | 10mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 100�F |
| Lead Spacing | 5mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 12.5mm |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860080775013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







