đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.70
Original: $2.32
-70%Vishay SIP32434BDN-T1E4 SIP32434BDN-T1E4 Power Load Distribution Switch High Side Active 1 Output 23 V 6 A 0.033ohm DFN-10—
$2.32
$0.70The Story
This is a SIP32434BDN-T1E4 Power Load Distribution Switch , High Side, Active High, 1 Output, 23 V, 6 A, 0.033ohm, DFN-10 product from VISHAY with the model number SIP32434BDN-T1E4
Product details
| Power Load Switch Type | High Side |
| Input Voltage | 23V |
| Current Limit | 6A |
| On State Resistance | 0.033ohm |
| Distribution Switch Case Style | DFN |
| No. of Pins | 10Pins |
| Thermal Protection | Yes |
| On / Enable Input Polarity | Active High |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | SIP32434BDN-T1E4 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a SIP32434BDN-T1E4 Power Load Distribution Switch , High Side, Active High, 1 Output, 23 V, 6 A, 0.033ohm, DFN-10 product from VISHAY with the model number SIP32434BDN-T1E4
Product details
| Power Load Switch Type | High Side |
| Input Voltage | 23V |
| Current Limit | 6A |
| On State Resistance | 0.033ohm |
| Distribution Switch Case Style | DFN |
| No. of Pins | 10Pins |
| Thermal Protection | Yes |
| On / Enable Input Polarity | Active High |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | SIP32434BDN-T1E4 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











