đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$2.81
Original: $9.36
-70%Power Integrations TFS7708H TFS7708H Voltage Regulator AC to DC Converter Flyback 85 VAC 265 343 W -40 150 °C eSIP-16F New—
$9.36
$2.81The Story
This is a TFS7708H Voltage Regulator , AC to DC Converter, Flyback, 85 VAC to 265 VAC, 343 W, -40 to 150 °C, eSIP-16F New product from POWER INTEGRATIONS with the model number TFS7708H
Product details
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 265V |
| AC / DC Converter Case Style | eSIP-16F |
| No. of Pins | 16Pins |
| Power Rating | 343W |
| Topology | Flyback |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | POWER INTEGRATIONS |
| Part Number | TFS7708H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TFS7708H Voltage Regulator , AC to DC Converter, Flyback, 85 VAC to 265 VAC, 343 W, -40 to 150 °C, eSIP-16F New product from POWER INTEGRATIONS with the model number TFS7708H
Product details
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 265V |
| AC / DC Converter Case Style | eSIP-16F |
| No. of Pins | 16Pins |
| Power Rating | 343W |
| Topology | Flyback |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | POWER INTEGRATIONS |
| Part Number | TFS7708H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










