
VISHAY MAL215742681E3 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 157 PUM-SI Series, 680 �F, � 20%, 200 V, 25 mm, 0.17 ohm
VISHAY MAL215742681E3 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 157 PUM-SI Series, 680 �F, � 20%, 200 V, 25 mm, 0.17 ohm
Original: $15.89
-70%$15.89
$4.77The Story
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Quick Connect, Snap-In |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 85�C |
| Voltage Rating | 200V |
| Product Range | 157 PUM-SI Series |
| Diameter | 25mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.17ohm |
| Capacitance | 680�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Height | 40mm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL215742681E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Quick Connect, Snap-In |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 85�C |
| Voltage Rating | 200V |
| Product Range | 157 PUM-SI Series |
| Diameter | 25mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.17ohm |
| Capacitance | 680�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Height | 40mm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL215742681E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







