
Original: $20.74
-70%$20.74
$6.22The Story
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125�C |
| Lifetime @ Temperature | 8000 hours @ 125�C |
| Voltage Rating | 40V |
| Product Range | 120 ATC Series |
| Diameter | 21mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.019ohm |
| Capacitance | 2200�F |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 38mm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL212017222E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125�C |
| Lifetime @ Temperature | 8000 hours @ 125�C |
| Voltage Rating | 40V |
| Product Range | 120 ATC Series |
| Diameter | 21mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.019ohm |
| Capacitance | 2200�F |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 38mm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL212017222E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







