
Original: $5.44
-70%$5.44
$1.63The Story
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Lifetime @ Temperature | 4000 hours @ 125°C |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | 118 AHT Series |
| Diameter | 6.5mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 11ohm |
| Capacitance | 10µF |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 18mm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL211838109E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Lifetime @ Temperature | 4000 hours @ 125°C |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | 118 AHT Series |
| Diameter | 6.5mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 11ohm |
| Capacitance | 10µF |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 18mm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL211838109E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







