Original: $31.19
-70%$31.19
$9.36The Story
Product details
| MOSFET Module Configuration | Single |
| Channel Type | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 33.5A |
| Drain Source Voltage Vds | 1.2kV |
| Drain Source On State Resistance | 0.063ohm |
| Transistor Case Style | TO-247 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Rds(on) Test Voltage | 2V |
| Gate Source Threshold Voltage Max | 11.5V |
| Power Dissipation | 254W |
| Operating Temperature Max | 175°C |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | UNITEDSIC |
| Part Number | UJ3N120070K3S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| MOSFET Module Configuration | Single |
| Channel Type | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 33.5A |
| Drain Source Voltage Vds | 1.2kV |
| Drain Source On State Resistance | 0.063ohm |
| Transistor Case Style | TO-247 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Rds(on) Test Voltage | 2V |
| Gate Source Threshold Voltage Max | 11.5V |
| Power Dissipation | 254W |
| Operating Temperature Max | 175°C |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | UNITEDSIC |
| Part Number | UJ3N120070K3S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









